Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Εκδήλωση για τη μεσογειακή διατροφή

Εκδήλωση για τη μεσογειακή διατροφή

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στο σχολείο μας εκδήλωση για τη μεσογειακή διατροφή στα πλαίσια του μαθήματος της Οικιακής Οικονομίας. Η εκδήλωση περιελάμβανε παρουσίαση εργασιών για τη μεσογειακή διατροφή, έκθεση αγροτικών προϊόντων του τόπου μας και εδεσμάτων που ετοιμάστηκαν με παραδοσιακές συνταγές από τα ίδια τα παιδιά. Η προετοιμασία της εκδήλωσης υλοποιήθηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ και Β΄ Γυμνασίου με την καθοδήγηση της καθηγήτριας κ. Χρυσοστομίδου Αναστασίας. Στη συγκέντρωση παρευρέθηκαν γονείς και η Στ΄ τάξη του ημερήσιου δημοτικού σχολείου της Μεγάλης Παναγίας. Στο τέλος της εκδήλωσης προσφέρθηκαν εδέσματα και κεράσματα μεσογειακής διατροφής.

διατροφή